דף הבית » כיכר ונציה וארמון ונציה ברומא
אנדרטת ויטוריו אמנואלה השני, רומא, איטליה

כיכר ונציה וארמון ונציה ברומא

בין הרחובות Via del Corso ו-Via dei Fori Imperiali נמצאת כיכר ונציה, פיאצה ונציה. שיפוץ האיזור התרחש בתחילת המאות ה-19 וה-20, לצורך בניית אנדרטת ויטוריו אמנואלה השני.

אנדרטת ויטוריו אמנואלה השני

האנדרטה הזו נקראת גם ויטוריאנו והיא הוקמה בשנת 1885 על ידי ג'וזפה סאקוני. את המלאכה סיימו בשנת 1911 גייטנו קוך, מנפרדו מנפרדי ופיוס פיאצ׳נטיני. המבנה הארכיטקטוני שלה מייצג שביל עולה שבין גרמי המדרגות והטרסות יש קבוצות פסלים. תבליטים מתנשאים אל האכסדרה המרשימה והעמודים שעליהם מרכבות ברונזה הם אלגוריות לאחדות המולדת והחופש. בשנת 1921, בקריפטה שתוכננה על ידי ארמנדו ברסיני, נקברה גופתו של חייל אלמוני.

ארמון ונציה

ארמון ונציה - פלאציו ונציה
ארמון ונציה – פלאציו ונציה

הכיכר קיבלה את שמה מפאלאצו ונציה, הארמון מהמאה ה-15 שנבנה על ידי פאולוס השני. בשנת 1560 הארמון ניתן על ידי האפיפיור פיוס הרביעי לרפובליקת ונציה כדי להפוך אותה למקום מושבה של השגרירות.

מאז ההכרזה על רומא כבירת איטליה ובמהלך העשורים הבאים, הושפע האזור כולו מהתכנון העירוני החדש שראה את הריסת הרובעים הקיימים מימי הביניים והרנסנס. החלק שנקרא Palazzetto San Marco נהרס כדי לאפשר תצפית על הנוף של הכיכר מרחובה Via del Corso ונבנה מחדש במיקומו הנוכחי על פיאצה סן מרקו.

Powered by GetYourGuide

מרפסת מוסוליני

בין השנים 1929 ו-1943, פאלאצו ונציה היה מקום מושבו של ראש הממשלה והמפלגה הפשיסטית הלאומית. מהמרפסת נשא מוסוליני את נאומיו המפורסמים. חלק מהבניין משלב את בזיליקת סן מרקו.

בפינה שבין הארמון לפאלאצטו מוצב פסל החזה של "מאדמה לוקרציה", אחד הפסלים הרומים המדברים המפורסמים.

הפסל המדבר Madama Lugrezzia

מאדמה לוקרציה (ברומנסקו: Madama Lugrezzia) היא אחד מששת "הפסלים המדברים" של רומא. ביקורות בצורת "פשקווילים" חסרי כבוד שצוחקים על אישי ציבור – הוצבו ליד כל אחד מהפסלים מהמאה ה-16 ואילך שנכתבו כאילו נאמרו על ידי הפסל.

המכון הלאומי לארכיאולוגיה ותולדות האמנות

בארמון ניתן לראות את המכון הלאומי לארכיאולוגיה ותולדות האמנות ואת המוזיאון הלאומי לפאלאצו ונציה, בהם נשמרות יצירות מסוגים ותקופות שונות.

airalo ad

פאלאצו בונפרטה

בנוסף לפאלאצו ונציה, בכיכר תוכלו להתפעל מפאלאצו בונפרטה, בו התגוררה לטיציה רמולינו, אמו של נפוליאון, מ-1818 ועד מותה.

פורסם ב:

Scroll to Top
דילוג לתוכן