דף הבית » מרכז מידע » מספרי חירום בוותיקן

מספרי חירום בוותיקן

אנחנו מאוד מקווים, כמו מיליוני מטיילים לפניכם שהטיול שלכם בוותיקן יעבור ללא תקריות ובעיות מיוחדות אבל אם חס וחלילה נקלעתם למקרה חירום ואתם צריכים להתקשר למספר אחד, הנה הטלפון שתופס לכל מקרי החירום בכל מקום באיטליה ובשאר האיחוד האירופי והוא: 112.

ניתן להתקשר למספר זה בחינם מכל טלפון, טלפונים סלולריים זרים או מקומיים, ואפילו טלפון סלולרי ללא כרטיס סים בתוכו. השיחות במספר הזה הן אנגלית. למעשה אין מספר מאוחד למקרי חירום באיטליה. כאשר אתם מתקשרים למספר החירום האירופי האוניברסלי 112 אתה למעשה מתקשר לקרביניירי שזו המשטרה הצבאית האיטלקית ומשם יפנו את שיחתכם למספר המתאים. הנה רשימת המספרים השונים.

רשימת מספרי חירום בוותיקן וברומא

אמבולנס118
מכבי אש, חילוץ והצלה115
מספר חירום כללי112
משטרה113
ייעוץ רפואי דחוף אך לא חירום39-0677306112
39-0677306113

בכל המספרים הללו מלבד 112 לא תמיד יש דוברי אנגלית ולכן כדאי תמיד לחייג 112. בכל מקרה של נסיעה לוותיקן כדאי לערוך ביטוח נסיעות מקיף בו מובטח שגם אם תיתקלו באירוע לא נעים, עדיין תוכלו להיות בקשר עם נציג דובר עברית מחברת הביטוח שיוכל להנחות אתכם מה לעשות ולאן להגיע.

מה לעשות אם הדרכון שלך נגנב או נאבד ברומא?

אם אתם ברומא רק לזמן קצר ובמקרה נגנב לכם הדרכון, מומלץ להתקשר ולאחר מכן לגשת מיד למחלקה הקונסולרית של השגרירות הישראלית ולהזמין אישור מעבר או דרכון חלופי. מכיוון שיש דרישה חוקית באיטליה לשאת תעודה מזהה בכל עת, מומלץ לשאת במקום זאת צילום ברור של הדרכון ולהשאיר את הדרכון עצמו נעול בכספת המלון שלך. זה לא 100% מה שהחוק מחייב אבל אם יעצרו אתכם לבדיקת מסמכים והם ירצו לראות את המסמך המקורי, הם יבואו איתכם למלון כדי לראות אותו

שגרירות ישראל ברומא/וותיקן

שגרירות ישראל שברומא משמשת הן לקשר בין ישראל לאיטליה והן לקשר שבין ישראל לכס הקדוש, הוותיקן. בנוסף, השגרירות אחראית על הקשר עם מלטה וסן מרינו.

Scroll to Top
דילוג לתוכן