דף הבית » מרכז מידע » תחזית מזג האוויר בוותיקן הצפויה להיום, לשבוע הקרוב וביתר חודשי השנה

תחזית מזג האוויר בוותיקן הצפויה להיום, לשבוע הקרוב וביתר חודשי השנה

ידיעת מזג האוויר הצפוי במהלך הביקור שלכם בוותיקן תעזור לכם לתכנן היטב הטיול וכדי שתיהנו מהחוויה במלואה. מיד תראו סקירה מקיפה של מזג האוויר היום בוותיקן ובמהלך השבוע ולאחר מכן יש סקירה של מזג האוויר בכל חודשי השנה.

מזג האוויר בוותיקן וברומא באופן כללי

  • האקלים: האקלים הוא ים תיכוני נוח, עם קיץ חם ויבש וחורף מתון וגשום.
  • עונות מומלצות: האביב (מרץ-מאי) והסתיו (ספטמבר-נובמבר) נחשבים לעונות הטובות ביותר לביקור כאן.
  • טמפרטורות: הטמפרטורות הממוצעות נעות בין 10 מעלות צלזיוס בחורף ל-30 מעלות צלזיוס בקיץ.
  • משקעים: רוב הגשמים יורדים בחורף, אך ייתכנו גם גשמים קלים באביב ובסתיו.
מזג האוויר בוותיקן
Powered by GetYourGuide

תחזית מזג האויר לפי חודשי השנה

מזג האוויר ברומא ובוותיקן בינואר

בינואר האקלים הוא קריר ושונה לגמרי מהקיצים האיטלקיים הלוהטים. הטמפרטורות הממוצעות במהלך חודש ינואר נעות בדרך כלל בין 4 מעלות צלזיוס בבקרים ובערבים ל-12 מעלות צלזיוס באמצע היום. רק לעתים רחוקות הטמפרטורה צונחת מתחת לאפס. ינואר הוא אחד החודשים הרטובים יותר של השנה ויש בו לא מעט ימי גשם, לכן מומלץ לשאת מטריה כשמטיילים בעיר. למרות הטמפרטורות הקרירות והגשם שיורד מדי פעם, מזג האוויר ברומא בינואר טומן בחובו קסם ייחודי. יש פחות תיירים הגודשים את האתרים ההיסטוריים של העיר, התורים בוותיקן קצרים יותר והעיר מתנהלת באווירה נעימה בטרטוריות ובבתי הקפה ולכן ינואר הוא זמן מצוין לבקר בעיר.

מזג האוויר בוותיקן וברומא בפברואר

בחודש פברואר, מזג האוויר בוותיקן ומסביב לה הוא מתון ופחות קר מאשר ינואר. הטמפרטורות ברומא במהלך חודש זה נעה בדרך כלל בין 4 מעלות בשעות הבוקר המוקדמות ל-14 בשעות אחר הצהריים. למרות שזה אולי לא הזמן הכי נעים לבקר כאן, בחודש פברואר יש יתרון של פחות קהל ואפשרויות לינה זולות יותר. זה חודש מושלם לחקור את ציוני הדרך האייקוניים של רומא כמו הקולוסיאום, הפורום הרומי וקריית הוותיקן ללא חום הקיץ הלוהט או גשמי החורף.

מזג האוויר ברומא ובוותיקן במרץ

בחודש מרץ עוברים מחורף לאביב. האוויר בעיר מתחמם בהדרגה והטמפרטורות הממוצעות בשעות היום בוותיקן וברומא במהלך חודש זה נעות בדרך כלל בין 11 מעלות צלזיוס ל-17 מעלות צלזיוס. זמן נהדר לחקור את העיר. אמנם הבוקר והערב יכולים להיות קרירים אבל בשעות אחר הצהריים מאוד נעים, זמן מושלם לטיול בשכונות הציוריות של רומא ואחלה טיימינג ליהנות מהפריחה המוקדמת שבפארקים. מרץ הוא חודש מקסים למי שרוצה לטייל בכיף בלי המוני אנשים ברחובות.

מזג האוויר בוותיקן וברומא באפריל

מזג האוויר ברומא באפריל הוא מתון ונעים – האביב נותן את הטון ובמהלך היום, הטמפרטורות המקסימליות הממוצעות נעות בדרך כלל בין 12 מעלות צלזיוס בתחילת החודש ל-20 מעלות צלזיוס בסופו זה אומר שאתם יכולים ליהנות ממזג אוויר נוח ומתון, מושלם לטיולים ברחובות ואטרקציות באוויר הפתוח. הערבים יכולים להיות מעט קרירים, אז מומלץ להסתובב עם ז'קט קל או לכל הפחות צעיף.

למרות שאפריל מסמן את המעבר לתקופה חמה יותר, הטמפרטורות הממוצעות של הים הטירני מול חופי רומא נותרות קרירות יחסית והן משפיעות על החלק הזה של המגף ולכן עדיין נעים בעיר ובסביבותיה.

מזג האוויר בוותיקן וברומא במאי

בחודש מאי מזג האוויר כאן הוא אביבי ונעים. הטמפרטורה במהלך היום בחודש מאי היא בדרך כלל בין 20 ל-25 מעלות צלזיוס, מזג אויר נעים מאוד לטיולים בעיר ובמוזיאוניה. הערבים נשארים נעימים, עם טמפרטורות שבדרך כלל נעות בין 12 ל-15 מעלות צלזיוס. בקיצור, אחלה חודש לביקור בוותיקן.

מזג האוויר ברומא ובוותיקן ביוני

מזג האוויר ברומא בחודש יוני חם ונעים בכל מקופ. הטמפרטורה היומית הממוצעת כאן בחודש יוני נעה בדרך כלל בין 22-29 מעלות צלזיוס והאקלים החמים והנעים הזה אידיאלי לפעילויות וטיולים בעיר, סיורים ואטרקציות בעיר. אחד היתרונות העיקריים של ביקור בוותיקן בחודש יוני הוא שעות האור הארוכות, המאפשרות לכם להפיק את המרב בטיול. יוני מסמן גם את תחילת עונת הקיץ, ומביא איתו אווירה תוססת ושלל אירועי תרבות, פסטיבלים וקונצרטים בחוץ. העיר מתעוררת לחיים עם אנרגיה ופעילות רבה כמעט בכל קרן זוית.

airalo ad

מזג האוויר בוותיקן וברומא ביולי

בחודש יולי הימים חמים יחסית. הטמפרטורה הממוצעת ברומא ביולי נעה בדרך כלל בין 28°C ל-33°C, האויר שטוף שמש וחמים – אל תשכחו כובע שמש וקרם הגנה. חודש יולי הוא חודש שיא בתיירות בעיר והוותיקן בפרט ורומא בכלל שוקקות חיים ומבקרים. שעות האור הארוכות יותר מאפשרות לבלות הרבה זמן בטיולים ובאירועים שונים. שימו לב שלמרות החום, עדיין יש לשמור על קוד לבוד מכבד בכניסה לוותיקן. נשים וגברים כאחד צריכים ללבוש בגדים המכסים את הכתפיים והברכיים.

חשוב לציין שיולי ואוגוסט הם החודשים העמוסים ביותר בשנה מה שעלול להוביל לצפיפות רבה באתרי התיירות והאטרקציות הפופולריות. תורי הכניסה וזמני ההמתנה יכולים להיות ארוכים יותר ומחירי המלונות, הטיסות והרכב גבוהים יותר עקב הביקושים הגבוהים.

מזג האוויר ברומא ובוותיקן באוגוסט

מזג האוויר באוגוסט וטמפרטורות השיא שמגיעות איתו גורמים לרחובות רומא להיות חמים מאוד במהלך היום. הטמפרטורות נעות בין 28 ל-32 מעלות צלזיוס. עם זאת במהלך גלי חום שיכולים לקרות בחודש הזה תוכלו גם לפגוש טמפרטורות שחוצות את ה-35 מעלות. הלילות חמימים אך נוחים יותר, הטמפרטורות בהן הן בדרך כלל בין 18 ל-21 מעלות צלזיוס. שימו לב שלמרות החום, עדיין יש לשמור על קוד לבוד מכבד בכניסה לוותיקן. נשים וגברים כאחד צריכים ללבוש בגדים המכסים את הכתפיים והברכיים.

מזג האוויר בוותיקן וברומא בספטמבר

ספטמבר נחשב בדרך כלל לחודש מצוין לביקור בעיר. חום הקיץ הלוהט מתחיל לשכוך ומזג האוויר נעשה נעים ונוח יותר. הטמפרטורות בספטמבר עדיין חמות, אבל לא חמות כמו ביולי ואוגוסט. מזג האוויר ברומא בספטמבר צפוי להיות נעים בחודש הזה מכיוון שהקיץ הופך לסתיו ולכן במהלך היום, הטמפרטורה הממוצעת נעה בין 24 ל-28 מעלות צלזיוס. בערב ובלילה, הטמפרטורות יכולות לרדת ל-14 עד 18 מעלות. אם אתם מתכננים לבקר בעיר בספטמבר, הביאו מטריה או ז'קט קל לכל מקרה.

מזג האוויר ברומא ובוותיקן באוקטובר

אוקטובר הוא זמן מצוין לבקר ברומא מכיוון שמזג האוויר מתון ונעים בחודש הזה. הטמפרטורה הממוצעת באוקטובר היא בסביבות 20 מעלות במהלך היום והטמפרטורה הנמוכה הממוצעת היא סביב 15 מעלות בלילה. כאשר אורזים את המזוודה לנסיעה כדאי לזכור שמזג האוויר ברומא באוקטובר אינו חם כמו בחודשי הקיץ, אך עדיין די חם. קחו איתכם כמה פריטי לבוש קלים לטיולים בשעות היום אבל גם ג'קט קליל וסוודר לערב. צעיף יכול להוות פיתרון ביניים כמעט בכל מצב שבו מתחיל להיות מעט קריר.

אל תשכחו להביא נעלי הליכה נוחות, שכן סביר להניח שתטיילו הרבה ברגל אבל גם משקפי שמש וקרם הגנה. למרות שזה סתיו, השמש עדיין יכולה להיות חזקה!

מזג האוויר בוותיקן וברומא בנובמבר

נובמבר הוא חודש מצוין לבקר כאן. מזג האוויר בחודש נובמבר בדרך כלל מתון והעיר פחות צפופה מאשר בעונות השיא כמו יולי ואוגוסט. מזג האוויר בנובמבר ברומא חווה שינוי ניכר כשהעיר עוברת מהחום של הקיץ לחיבוק הקריר של הסתיו. הטמפרטורות הממוצעות במהלך חודש זה נעות בדרך כלל בין 10 ל-17 מעלות. בבקרים ובערבים כדאי ללבוש כמה שכבות אבל במשך היום אפשר להסתפק בג'קט או מעיל קל.

גשם שיורד מדי פעם יכול להוסיף נופך של רומנטיקה לרחובותיה המקסימים של רומא, מה שהופך את החודש הזה לזמן אידיאלי להתענג על אספרסו חמים באחד מבתי הקפה של העיר או לטייל בוותיקן בנחת ובלי ההמולה שיש בשיא העונה.

מזג האוויר ברומא ובוותיקן בדצמבר

למרות שמזג האוויר ברומא בחודש דצמבר יכול להיות קריר, העיר משדרת קסם מיוחד, המשלב פאר היסטורי עם התקופה החגיגית של חג המולד. רוב הזמן מזג האוויר בדצמבר הוא חורפי מתון ונעים שמושך תיירים בעיקר מהאזורים הקפואים של אירופה כמו נורבגיה ושאר המדינות הנורדיות. הטמפרטורות הממוצעות בשעות היום בעיר נעות סביב 12 עד 15 מעלות צלזיוס, מה שהופך את החודש הזה למאוד נוח להכיר את האתרים ההיסטוריים של העיר ושכונותיה המקסימות בלי חום הקיץ היוקד.

Scroll to Top
דילוג לתוכן